Marsz dla Życia i Rodziny - relacja

2017-05-22 15:51

W niedzielę 21 maja 2017r. odbył si e V Marsz dla życie i rodziny w Cieszynie. Uczestników zgromadzonych na cieszyńskim Rynku powitał pan Bertrand Bisch, który jako obywatel Francji wyraził ogromną radość z uczestnictwa w Marszu i docenienił szanowane przez Polaków wartości, które w jego kraju już od dawna są deprecjonowane.

Wskazał, że we Francji nastąpiła już daleko idąca liberalizacja wartości rodzinnych. Spotkanie na Rynku umilił nam zespół VOICES OF MM działający przy parafii Marii Magdaleny w Cieszynie. Prawdziwą niespodzianką było spotkanie z Katarzyną i Sebastianem Kubis, którzy przyjechali do nas z Krakowa z dwunastką dzieci. Małżeństwo i ich dzieci udzieliło odpowiedzi na pytania przygotowane przez uczniów cieszyńskich szkół. Wywiad kilkukrotnie poderwał publicznośc do oklasków, na twarzach uczestników zgromadzenia widać było wzruszenie oraz podziw dla tak wyjątkowej rodziny.

W tym roku państwo Gepfert przygotowali zupełnie nowy układ taneczny Poloneza.  Poprowadzili go w układzie pięcioosobowym aby zakończyć go w dwudziestoosobowym rzędach. W takim układzie wszyscy płynnie opuścili płytę rynku i w uformowanej kolumnie marszowej przeszli ulicami Głęboką, Zamkową, Michejdy, Kochanowskiego na dziedziniec Zakonu Sióstr Boromeuszek.  Rytmiczna muzyka oraz wznoszone hasła promujące fundamenty życia rodzinnego oraz aktywna instrumentalizacja w wykonaniu pieśni Oazowych ks. Łukasza Gąsiorka, towarzyszyły nam w czasie Marszu.

Jak co roku siostry Boromeuszki przywitały nas piękną pogodą, pysznymi potrawami i łakociami. Trzeba było się wykazać wielką cierpliwością aby skosztować słynnych placów ziemniaczanych, gdyż kolejka przez cały czas była sporych rozmiarów.

Wysłuchaliśmy koncertu Zespołu Aeternum działającego przy parafii pw. Opatrzności Bożej w Cieszynie Kalembicach. Młodzi wykonawcy otrzymali zasłużone brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Festyn rodzinny umilił nam również Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, który zaprezentował piękne śląskie tańce.

W tegorocznym marszu wziął udział wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Starosta Cieszyński Janusz Król wraz z małżonką oraz Burmistrz Cieszyna z małżonką. Maszerowali z nami również Radni Powiatowi i Miejscy z rodzinami.

Wszystkim, którzy brali udział w tegorocznym Marszu serdecznie dziękujemy, a za rok zorganizujemy kolejny radosny i kolorowy Marsz dla Życia i Rodziny.

Zapraszam do zapoznania się z galerią fotograficzną zamieszczoną pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/0B1PwAZ3f6eSmUEE4UjRWbkQ0Xzg

W inernetowym wydaniu Gościa Niedzielnego Urszula Rogulska zamieściła obszerną relację z radosnego Cieszyna pod tytułem "Toster i szczęście na ulicach Cieszyna" z którą można zapoznać się pod linkiem: http://bielsko.gosc.pl/doc/3910732.Toster-i-szczescie-na-ulicach-Cieszyna oraz http://bielsko.gosc.pl/gal/pokaz/3910210.5-Chrzescijanski-Marsz-dla-Zycia-i-Rodziny-w-Cieszynie-cz-1/36#gt

Wybieram życie !!!

omega