La Manif Pour Tous - relacja

2016-10-19 14:43
Paryż. 16 październik 2016 rok.

16 października 2016 roku w Paryżu została zorganizowana kolejna manifestacja „La Manif pour tous” skierowana przeciwko małżeństwom homoseksualnym, matkom zastępczym i zapłodnieniu „in vitro”. Manifestantanci wznosili okrzyki przeciwko polityce prowadzonej przez prezydenta Francji Fransua Hollanda dotyczącej rodziny i edukacji dzieci. Nie zgadzali się na wprowadzaniu do szkół ideologii "Gender". Francuzi postulowali również o bardziej korzystne dla rodzin zmiany w systemi podatkowym.

W manifestacji uczestniczyli także mieszkańcy Cieszyna, którzy aktywnie działają na rzecz promocji życia i rodziny. Niekończący się potok uczestników rozpoczął się na Alei Focha i przez 16 dzielnicę Paryża przeszedł przed Plac Trocadero. 
Dzięki polskiej fladze, górującej wysoko nad uczestnikami zgromadzenia w krótkim czasie w jednym miejscu zebrała się licznie paryska polonia.

Osobiście spotkaliśmy się z wielką życzliwością i sympatią ze strony polonii jak również francuzów, którzy na widok polskiej flagi wznosili okrzyki Viva Pologne. Francuzi z zazdrością mówili nam, że w Polsce obowiązują zdrowe zasady i przestrzegali nas przed zgodą na ich liberalizację. Organizatorzy manifestacji przypomnieli, że zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w obronie Małżeństwa i Rodziny. Na podaną informację, że w Polsce udało się już zebrać wymaganą liczbę głosów wśród manifestantów rozległ sie gorący aplauz. W marszu uczestniczyło wg organizatorów około 200 tyś. osób.

Każdy z nas może podpisać się pod inicjatywa jak również przekazać wiadomość o niej innym osobom a zwłaszcza znajomym, którzy są obywatelami państw Uni Europejskiej.
http://www.mumdadandkids.eu/pl


 

omega