Idziemy do Naszej Beskidzkiej Matki

2019-05-25 04:30
VIII pielgrzymka rodzinna do Szczyrku

Wspólnota mężczyzn w modlitwie "Nikodem" serdecznie zaprasza wszystkich a zwłaszcza całe rodziny na VIII pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Szczyrkowskiej.

Tradycyjnie pielgrzymka wyruszy w ostatnią sobotę maja tj. 25 maja 2019 roku o godzinie 04:30 z Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego Braci Mniejszych w Cieszynie ul. Szersznika 5.

Trasa pielgrzymki biegnie przez urokliwe zakątki Śląska Cieszyńskiego do Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku.

Zapraszamy do przyłączenia się na każdym etapie naszej drogi.

Sanktuaria to miejsca szczególnego spotkania człowieka z Bogiem. Dla wiernych sanktuaria stanowią pewnego rodzaju przestrzeń, gdzie można zatrzymać się i znieść swoje myśli do Pana. Są miejscami pogłębiania i głębszego przeżywania swojej wiary, oraz publicznego jej wyznawania. Pośród wielu, wyróżniają się sanktuaria maryjne, gdzie wierni doświadczają szczególnej obecności Matki Bożej. Z Maryją i przez Nią wielbią Boga.

Dla pielgrzymów zostanie w sanktuarium odprawiona Msza Święta o godz. 17:00. Tych którzy nie będą mogli pójść zapraszamy do powitania pielgrzymów i udziału we Mszy Św.

Na mecie pielgrzymki tradycyjnie czeka na nas pyszny posiłek.

Prosimy o zapisywanie się za pośrednictwem formularza z zamieszczeniem informacji o powrocie autokarem do Cieszyna.

 

 

 

omega