O nas

Wspólnota Matek w Modlitwie Miriam  

Ruch "Matki w Modlitwie" narodzil sie w Angli, kiedy to dwie Angielki, Veronica Williams i jej bratowa Sandra poczuly w sercu przynaglenie, by  wobec zagrozen tego swiata, modlic sie za swoje dzieci i powierzac je opiece Bozej.
Dzis ruch jest obecny w ok. 110 krajach, w Polsce od 2002.
W Cieszynie istnieja 4 grupy mam ( 4-10 osob ), spotykajacych sie raz w tygodniu na modlitwie, po domach, w godzinach przedpoludniowych, a raz w miesiacu wieczorem u oo.Franciszkanow. Raz na kwartal spotykamy sie na Mszy sw; w intencji naszych rodzin.
Nasza modlitwa opiera sie o schemat zawarty w ksiazeczce, jest w niej 9 modlitw, czas na uwielbienie Boga oraz na rozwazanie Slowa Bozego. Na zakonczenie modlitwy ofiarujemy Bogu nasze malzenstwa, kazde z naszych dzieci, wnukow, chrzesniakow, zawiezajac Mu wszystkie troski, trudnosci, ale tez radosci; Uczymy sie w ten sposob zaufania Bogu, bo przeciez on wie najlepiej, czego potrzebuja nasze dzieci.
Jest tez czas na dzielenie sie troskami i radosciami przy  kubku herbaty ( pamietamy o zachowaniu dyskrecji ), ale tez na wymiane praktycznych porad.
 

Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie Nikodem

Nasza Wspólnota powstała jesienią 2012 roku. Jest wspólnotą katolicką gromadzącą chrześcijan różnych wyznań. Inspiracją do jej powołania była Wspólnota Matek w Modlitwie. Od początku istnienia „Nikodema” głównym celem była modlitwa mężczyzn za żony i dzieci.
Gromadzimy się raz w miesiącu w zamku w Dziegielowie. W trakcie spotkań modlimy się przed Najświętszym Sakramentem zawierzając Bogu wszystko to, co aktualnie jest dla nas ważne. Po wspólnej modlitwie dzielimy się spontanicznie naszymi doświadczeniami i pomysłami. Z modlitwy rodzą się wciąż nowe inicjatywy ewangelizacyjne – Chrześcijański marsz dla życia i rodziny, błogosławieństwo rodzin, pielgrzymka piesza z Cieszyna do Szczyrku, akcja adopcji duchowej polityka i biskupa, bezalkoholowy bal sylwestrowy, oraz konferencje w ostatnie soboty parzystych miesięcy przedstawiających naukę kościoła dotyczącą wydarzeń społecznych. Następną z nich będzie, jeżeli to wola Pana, modlitwa o nawrócenie islamistów i o ochrony Europy przed islamizacja.
Wierzymy, że dzięki wytrwałej i ufnej modlitwie odmieni się oblicze tego świata – daru Boga dla nas.

 

 

omega