Kino rodzinne

Nieraz nam się zdarzyło, że szukaliśmy pomysłu na dobry film aby spędzić rodzinny wieczór. Czy przez uśmiech czy przez łzy wzruszenia doświadczaliśmy, że dobry film wzmacnia więzi rodzinne. Dlatego podjęliśmy decyzje aby stworzyć tą zakładkę.
Pod linkami poniżej znajdziesz fajne sprawdzone filmy. Są one udostępnione przez serwer cda. Korzystanie z tego serwera nie jest nielegalne, jednakże gorąco zachęcam abyś nie tylko oglądał filmy w ten sposób, ale abyś kupił te filmy. Czyniąc tak, w sposób odpowiedzialny wspierasz właśnie te osoby które stworzyły te filmy.

Miłego rodzinnego oglądania.

Filmy z tematyki wiary chrześcijańskiej:

http://www.cda.pl/video/1481652b?wersja=720p

Recenzja: http://http://gosc.pl/doc/1989236.Dobra-wiadomosc

Todd jest pastorem, ma żonę, córkę i syna. Jego czteroletni syn dostaje ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i przechodzi operację. Raz jego stan jest lepszy, raz gorszy, ale wszystko kończy się dobrze i dziecko wraca do domu. Po jakimś czasie, podczas wspólnej rodzinnej wycieczki, mały Colton wypowiada zdania, które wywracają świat całej rodziny do góry nogami. Wspomina, że w szpitalu śpiewały mu anioły, i że siedział Jezusowi na kolanach. Pastor powoli zaczyna drążyć temat, sam do końca nie wierząc w to, co słyszy. Szczególnie, że ani maszyny ani lekarze nie odnotowali śmierci klinicznej dziecka. Dowiadujemy się, że chłopiec nie tylko widział Jezusa, ale również Jana Chrzciciela, Archanioła Gabriela, Maryję, a także swojego nieżyjącego pradziadka i siostrę, która zmarła zanim się urodziła. Rodzice coraz bardziej zaczynają wierzyć dziecku, a jego opowieści umacniają w nich wiarę.

http://www.cda.pl/video/87763716?wersja=720p

Recenzja: http://gosc.pl/doc/3071377.Tylko-cud

Dla każdej matki i całej rodziny utrata dziecka jest tragedią, z którą niełatwo sobie poradzić. Bohaterka „Cudów z nieba”  zadaje sobie pytanie, dlaczego jej córka została dotknięta tak straszną chorobą? Dlaczego cierpi niewinne dziecko? Chociaż temat filmu wydaje się przygnębiający, zapewniam, nie wyjdziemy z kina smutni. To film pełen miłości, wolny od uproszczeń i wiarygodny w każdym szczególe. Fabuła bez reszty angażuje widza, nie zabrakło tu także humoru. Doskonały scenariusz dawkuje napięcie, a aktorzy, ze znakomitą Jennifer Garner w roli matki i Kylie Rogers grająca małą Annę, zagrali koncertowo.

http://www.cda.pl/video/71182038?wersja=720p

Recenzja : http://rafael.pl/produkt/film-bog-nie-umarl-dvd-ksiazeczka

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

Recenzja: http://gosc.pl/doc/3029800.Wkrotce-w-kinach-Bog-nie-umarl-2

Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne – czytamy na stronach Monolith Films, który jest polskim dystrybutorem filmu „Bóg nie umarł 2”.

http://www.cda.pl/video/154776a7

Recenzja: http://www.duszpasterstworodzin.gniezno.opoka.org.pl/go.php/pl/varia/2013/listopad/najwiekszy_z_cudow_pelnometrazowy.html

Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich. Msza Święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Eucharystii, zmieni ich życie na zawsze.

 

Filmy w temetyce ochrony życia:

http://www.cda.pl/video/51259479

Recenzja: http://recenzjechrzescijanskie.pl/october-baby-pazdziernikowe-dziecko/

Film „October Baby”,  to historia Hannah –  dziewczyny, która przeżyła własną aborcję. Jej biologiczna matka nie wie o jej istnieniu, nie wie że dziewczyna przeżyła. Hannah została wychowana przez małżeństwo, które adoptowało ją od razu po urodzeniu. Ci cudowni ludzie adoptowali także jej brata, bliźniaka, który jednak zmarł po kilku tygodniach. Jej przybrani rodzice dzień po dniu starali się zapewnić Hannah miłość, opiekę i troskę, ale przez lata nie zdążyli nigdy opowiedzieć adoptowanej córce prawdziwej historii o jej przeszłości. Poszukująca prawdy dziewczyna, zmagająca się na co dzień z wieloma napięciami wewnętrznymi i chorobami rozpoczyna wraz z przyjaciółmi podróż do szpitala, w którym urodziła się. W sposób przypadkowy dociera do pielęgniarki, która uczestniczyła przy zabiegu nieudanej aborcji i żywo pamięta  całą historię narodzin naszej bohaterki. Jest też w posiadaniu pamiątki, którą przekazuje dziewczynie, podając jednocześnie imię, nazwisko i miejsce pracy jej prawdziwej, biologicznej  matki, która okazuje się mieć własne biuro porad prawnych. Hannah próbuje nawiązać kontakt z matką udając się do jej firmy. Matka jednak wypiera przeszłość i sposób bezwzględny ignoruje Hannah, prawdopodobnie w obawie przed utratą własnej reputacji rodziny męża i malutkiego dziecka. Dziewczyna  przeżywa to spotkanie. Jej przyjaciel jest blisko niej; znosi wszystkie emocje, a będąc cierpliwym i wyrozumiałem troszczy się o nią. Kiedy zrozpaczona, rozdarta dusza intuicyjnie prowadzi Hannah do kościoła, tam spotyka księdza, który wskazuje i zachęca  ją do rozprawienia się z przeszłością, do przebaczenia które powinna podjąć. Bohaterka w akcie desperacji przebacza swojej matce i oto stajemy się świadkami, jak wielki ciężar spada z jej duszy – rodzi się innym człowiekiem.  Wraz z tym „nowym człowiekiem’ przychodzi pokój i radość do jej życia. Dawne napięcia i dolegliwości odchodzą w zapomnienie. Pogłębia się więź i miłość do jej przybranych rodziców, którzy poświęcili życie, aby ją wychować. Hannah już nie szuka korzeni biologicznych, nie drąży w szczegółach przeszłości, przestaje być osobą wypełnioną pustką, staje się szczęśliwą i spełnioną młodą dziewczyną kochającą i zdolną dawać miłość. Wraz z tą przemianą dostrzega uczucie chłopaka, który od tak dawna był blisko niej, a którego dotychczas raniła. Stają się szczęśliwą parą.

 

 

omega